Anotace:

Moje přednášky/standupy:

Stopařův průvodce zeměkoulí
Zimní přechod Šumavy (30 min)
Stopem se psem v Asii

Cestovatelé jedou s cestovkou
Afrika jinak

Cestovatelský marketing
Autostop kolem světa
Dobrovolníkem kolem světa

Ekofarmy kolem světa
Kempování kolem světa
CouchSurfing je mrtev, ať žije CouchSurfing
Druhá cesta kolem světa stopem

LowCost Travel Brno: Jak projet Evropu za pár kaček?
Cestování nové generace

na přání: Jižní Amerika, Střední Amerika, Severní Amerika, Asie, Střední Asie, Afrika, Oceánie, Evropa

Ps.: Fotografie v plné kvalitě jsou vždy pod fotkama v odkazu.

Slávek Král: Stopařův průvodce zeměkoulí / Travel stand-up

Slávek Král cestuje už 9 let. Dvakrát objel svět stopem a na každém obydleném kontinentu strávil minimálně půl roku. Nastopoval přes 300 000 km po více než 86 zemích světa. V listopadu vyšla Slávkova první kniha „Stopařův průvodce zeměkoulí“, ve které najdeš ty nejzajímavější, nejbláznivější a nejextrémnější příběhy.
Nebaví ho sedět doma, a tak jezdí na výlety. Na každém obydleném kontinentu strávil minimálně půl roku a k tomu si dal dvě roční cesty kolem světa.
Během 7 výletů navštívil 8 divů světa, pracoval v 19 státech, dobrovolničil na víc než 40 místech a navštívil 86 zemí.
Stopnul si autobus, sanitku, pohřební auto, motorky, lodě, drogový dealery, policisty, koně i letadlo.

Z historek uvidíš například:
Ztracení v poušti (Chile), řízení kamionu (Keňa), koupání s delfíny a želvami (Havaj), učení v Africe (Tanzánie), sandboarding (Nikaragua), jízda na střeše kamionu (Botswana), výšková nemoc (Peru), selfie se slonem (Botswana), karneval v Riu de Janeiru (Brazílie), squatování na policejní stanici (Argentina), předjetí Rally Dakar (Argentina), malárie (Tanzánie), porotcem školního divadelního festivalu (Keňa), revoluce naživo (Turecko), přespání u Masajů (Tanzánie), jak nechat válet děti sudy, aby u toho zpívaly českou hymnu (Malawi), rok bydlení v autě (Nový Zéland), bungee jumping u Viktoriiných vodopádů (Zimbabwe) nebo přestopování pouště (Čína).
Slávek pořádá svůj „Travel Stand-Up Festival“ a vydává podcast „Cestování nové generace“.
Vystoupí také spolucestovatelka Corey, border kolie, která jede svůj vlastní instagram, i když zatím projela jen 28 států.
www.instagram.com/coreytraveldog
www.facebook.com/slavektravelblog
www.slavekkral.cz
www.standupy.cz

výběr fotek Stopařův průvodce zeměkoulí (12)
fotografie Stopařův průvodce zeměkoulí (90)
fotografie Stopařův průvodce zeměkoulí (86)

Zimní přechod Šumavy @Brno

6 dní
5 nocí venku
4 lidi
3 psi
2
100 km

Vzniklo to nevinně, při moderování Pardubického festivalu jsem přivítal na pódium Lucku Kutrovou (holku s bucket listem) a jelikož jsem měl nastudovaný její bucket list, zeptal jsme se kdy půjde přechod Šumavy. S odpovědí mě zaskočila, jelikož odpověděla že je to převážně po asfaltu a že to není ideální pro psy. “Tak to půjdem v zimě.” Vypadlo ze mě a zasmáli jsme se tomu my dva a pár lidí v sálu. Reálně jsme si ale potvrdili datum, půjčili vybavení, vzali pejsky i naše drahé polovičky a opravdu vyrazili. Přechod čítal několik nástrah, převážně zima, hárající fenka a nadrženej huskoun nám nedali moc spát. Sněžilo, foukalo a každý den alespoň jedna hospoda, byli ty nejnáročnější nástrahy celé cesty. Půlhodinová přednáška, že i v České republice se dají sbírat zážitky a jaké to je pro lidi kteří nesnáší zimu, nemají kvalitní vybavení ale rádi podnikají podobné bláznoviny.

Fotografie Zimní přechod Šumavy (25)

Stopem se psem v Asii / Travel stand-up

33 000 km dlouhá procházka se psem po 19 státech euroasijského kontinentu.
Slávek a fenka Corey vyrazili stopem do Japonska. Ve Vladivostoku je nepustili na trajekt, a tak skončili ve Střední Asii. Vznikl z toho bláznivý příběh – nebudeš věřit, co všechno se může pokazit.
Šílená cesta, při které je hned první den v Polsku málem napadl medvěd. Zavřeli je v Rusku, ambasáda nepomohla a vyhostili je do Kazachstánu, pracovali jako youtubeři pro hostel v Kyrgyzstánu. Okradli je v Tádžikistánu. Udělali prvovýstup hory v Pamir Highway. Nedobrovolně se ubytovali na vojenské základně u afghánských hranic. Zažili bláznivý couchsurfing. Půjčili si oslíka do hor nebo navštívili ty nejdivnější města v Turkmenistánu. Pili (tedy jen Slávek) v Iránu a přes Banát se vrátili domů. Pěšky, stopem, ve stanu, člověk a pes, krásných 5 měsíců. Nevěříš? Přijď se zasmát na:

Travel stand-up comedy 1. 1. 2020 BrnoCafé Práh od 19:00

Přednášející: Slávek Král cestuje už 9 let. Dvakrát objel svět stopem a na každém obydleném kontinentu strávil minimálně půl roku. Nastopoval přes 300 000 km po více než 86 zemích světa.
www.facebook.com/slavektravelblog
Corey je roční border kolie, jede si svůj vlastní instagram, i když zatím projela jen 28 států.
www.instagram.com/coreytraveldog
Pořádá: Travel Stand-Up Festival
www.standupy.cz
Vstupenky:
https://www.smsticket.cz/vstupenky/18042

fotografie Asie s Corey (20)
fotografie Asie TOP (6)
Fotografie Asie velký výběr (222)
mapy (9)
plakáty (10)

Cestovatelé jedou s cestovkou @Brno

Cestovatelský stand-up
Rumunský Banát: Nejextrémnější dobrodružství aneb výprava s cestovkou
Karel Štěpánek – Slávek Král – Jahu Ginger Thunder – Tony Danilov a fenka Corey

Pes a čtyři nezávislí sólo cestovatelé se rozhodli otestovat svoje limity a jít až samý kraj svých sil a komfortní zóny. Po tom, co každý z nich zdolal cestu kolem světa na vlastní pěst se rozhodli jít do toho největšího extrému. Vydali se totiž na cestu do rumunského a srbského Banátu. A aby toho nebylo málo, rozhodli se tuto šílenou misi absolvovat s cestovkou. Mysleli si, že je už nic nepřekvapí, ale to se šeredně spletli. Jak to vypadá, když blázniví dobrodruzi najednou vyrazí v autobusu s českou bandou s věkovým průměrem přes 50? Jaká překvapení je na cestě potkají? Kolik višňovky a slivovice je potřeba pro přežití takové výpravy?

Připojte se k zážitkům z českého Banátu, jak ho neznáte! Rozhodně se zasmějete, spatříte nedotčenou evropskou divočinu, dozvíte se něco o místním jídle a pití a hlavně se setkáte s krajany, kteří si zuby nehty drží zbytky české kultury. Třeba se přesvědčíte i o tom, že jet s cestovkou nemusí být nuda!

Travel stand-up sestava:
Slávek – procestoval přes 86 zemí a 28 z nich se psem.
FB: Slavek Kral Travel Blog
Jahu – zrzka a naprosto neřízená střela.
@gingerthunder_kolemsveta
Karel – showman a přední představitel (travel) trapnorapu.
@travel4ever.cz
Tony – napůl Bělorus se zálibou ve sbírání bizárů.
@tonydanilov.foto
Corey – jediný normální člen celé výpravy. Fenka.
@coreytraveldog

fotky Cestovatelé jedou s cestovkou Banát (8)

Afrika jinak – Slávek Král @Brno

Zažijte Afriku, jak ji neznáte! Cestovatelský stand-up.
Slávek Král není žádný cestovatelský začátečník, dvakrát objel stopem svět a na každém kontinentu strávil minimálně půl roku.
Jak si stopnout letadlo, loď, policejní auto, koně nebo pašeráky drog? Jaké to je, když vás obklíčí 200 slonů na safari? Jak náročné může být objet na kole celý Mauritius? Jak přespat u kolemjdoucích Masajů? Jak se dostat na místní svatbu? Jak do televize? Jak překonat malárii? Co dělat ve slumu v Kibeře? Jak se dostat na školní divadelní festival? Jak přemluvit děcka, aby válela sudy a zpívala u toho českou hymnu? Jak vypadá dovolená cestovatele?
Dobrovolničení na 7 různých místech, 14 afrických zemí, 17 000 km stopem, blesk, bungee jumping, řízení trajektu i kamionu. Brutal lowcost cestování za účelem poznání místních kultur zažiješ na videopřednášce, která tě namotivuje vyjet teď hned a poznat svět.

Slavek Kral – travel blog
www.slavekkral.cz
www.instagram.com/coreytraveldog

fotografie TOP Afrika (22)

Autostop kolem světa – Slávek Král @Brno

Jak si stopnout loď, milionáře, koně nebo letadlo? Prostopoval jsem 86 států a držím český rekord za nejdelší vzdálenost ujetou autostopem. Rady a tipy doplním o ty nejsilnější zážitky – stopování multimilionářů, stopování ve slumu nebo ty největší fuckupy, kdy mi šlo o život nebo mě chtěli znásilnit. Příběhy, které jinde neuslyšíte.

Některé příběhy najdete v moj knížce Stopařův průvodce zeměkoulí, která ale není jen o stopování, v této přednášce dále najdeš:

 • Rozdíly autostopu v různých zemích:
 • Kde je lepší na řidiče mávat a kde naopak klasicky stopovat? 
 • Platí se někde za stop? 
 • Vyplatí se obcházet benzínky? 
 • Jaké existují stopařské hry?
 • Jaké jsou alternativy k autostopu?

Nejlépe se stopuje na ostrovech: Havaj, Island, Nový Zéland nebo třeba Čína – to je taky takový ostrov. Víš kde se stopuje nejhůř? Brazílie, Argentina, Španělsko nebo Portugalsko – proč? 

Speciální přednáška v rámci mojí cestovatelský akademie. Do této série patří také přednáška Dobrovolníkem kolem světa, CouchSurfing kolem světa, Kempování kolem světa nebo Cestovatelský marketing, které již najdeš jako záznam na stránkách www.cestoklub.cz/cestovatel/31

www.facebook.com/slavektravelblog
www.instagram.com/coreytraveldog
www.slavekkral.cz
www.standupy.cz

fotky cestovatelská akademie

Dobrovolníkem kolem světa – Slávek Král @Brno

Žít a pracovat jako dobrovolník? Jak na to? Slávek Král s tím má mnoho zkušeností, navíc z různých zemí. Jak být včelařem v Austrálii, sládkem na Novém Zélandu, učitelem angličtiny v Jižní Koreji, Keni nebo Tanzanii, jak chovat koně v Malawi, co obnáší práce youtubera v Kyrgyzstánu nebo práce v eco-lodge v Mosambiku… Nadupaný stand-up nakoukne taky do Japonska, na Havaj, na Island, do Kolumbie, Brazílie, Paraguaye a dalších zemí. Prostě celý svět na jednom talíři.
Slávek Král cestuje už 9 let, v poslední době se svojí fenkou Corey.
Na každém obydleném kontinentu strávil minimálně půl roku a k tomu si dal dvě roční cesty kolem světa.
Během 7 výletů navštívil 8 divů světa, pracoval v 19 státech, dobrovolničil na víc než 40 místech a nastopoval přes 300 000 km po více než 86 zemích světa.
Stopnul si autobus, sanitku, pohřební auto, motorky, lodě, drogový dealery, policisty, koně i letadlo.

Speciální přednáška v rámci mojí cestovatelský akademie. Do této série patří také přednáška Autostop kolem světa, CouchSurfing kolem světa, Kempování kolem světa nebo Cestovatelský marketing, které již najdeš jako záznam na stránkách www.cestoklub.cz/cestovatel/31

Více o Slávkovi najdete na:
www.facebook.com/slavektravelblog
www.instagram.com/coreytraveldog
www.slavekkral.cz
www.standupy.cz

Fotografie Dobrovolníkem kolem světa (30)

Ekofarmy kolem světaSlávek Král @Brno

Život na ekofarmě, v ekologické vesnici, komunitě nebo soběstačně uprostřed džungle. Slávek Král procestoval více jak 40 míst na všech obydlených kontinentech a ukáže vám ta nejzajímavější od Japonska, Jižní Koreji přes Austrálii, Nový Zéland nebo Havaj až po Českou republiku. Čeká vás cesta kolem světa udržitelného způsobu života.

Dozvíte se nejen výhody a nevýhody života mimo civilizaci a způsob přemýšlení lidí v komunitě, ale zaměříme se na cesty vybraných komunit i jednotlivců k naprosté soběstačnosti. Zjistíme, že i jednotlivec může hodně změnit a mít pozitivní dopad na přírodu kolem sebe.

Slávek Král cestuje už 9 let. Dvakrát objel svět stopem a na každém obydleném kontinentu strávil minimálně půl roku. Procestoval stopem přes 300 000 km ve více než 86 zemích světa, přednáší na největších festivalech, vystavuje svoje fotky a napsal knihu Stopařův průvodce zeměkoulí.

Fotografie Ekofarmy kolem světa (30)

Kempování kolem světa Slávek Král @Brno

Tarp, hamaka, žďárák, stan nebo spaní pod širým nebem? Rozdílné ceny, ale i gramáž. Detailně si projdeme vybavení na cesty a také zákony, kde (ne)můžeš legálně kempovat. Zároveň probereme možnosti spaní v autě, na plážích, squatování v opuštěných budovách, urbex nebo jaké to je spát v amazonském pralese. Nevynecháme ani podrobnosti, na co vše je potřeba si dát pozor, ať už jde o komáry, divokou zvěř, krádeže, spaní s bezdomovci nebo u Masajů. Chceš se dozvědět, jak probíhá kempování se psem, jak si kempování skutečně užít a jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými kontinenty? Mnoho informací, ale ještě víc zážitků získáš v této našlapané cestovatelské přednášce.

Speciální přednáška v rámci mojí cestovatelský akademie. Do této série patří také přednáška Dobrovolníkem kolem světa, CouchSurfing kolem světa, Autostop kolem světa nebo Cestovatelský marketing, které již najdeš jako záznam na stránkách www.cestoklub.cz/cestovatel/31

www.facebook.com/slavektravelblog
www.instagram.com/coreytraveldog
www.slavekkral.cz
www.standupy.cz

fotky cestovatelská akademie

CouchSurfing je mrtev, ať žije CouchSurfing – Slávek Král @Brno

CouchSurfing, jak jej známe, se s námi sice rozloučil 15.5.2020, ale v určité podobě pokračuje i nadále. Jaké jsou alternativy? Jak to bude fungovat do budoucna? Jak si správně vyplnit profil nebo napsat žádost o ubytování? Na co si dát pozor a koho (ne)hostit? 

Především však budu jmenovat důvody, proč tuto platformu začít na cestách používat. Jsou za nimi příběhy těch nejzajímavějších lidí, které jsem díky CS komunitě poznal. Jsem hrdým členem od roku 2011 a od té doby jsem byl ubytován již více jak 100x. Na oplátku jsem u sebe ubytoval už více než 100 cestovatelů. Mimo jiné jsem také zažil desítky couchsurfingových událostí, to zahrnovalo nudistická místa, transsexuály, milionáře nebo návštěvu hlavní CS kanceláře v San Francisku v roce 2014.

Couchsurfing byl zkrátka velkou částí mého života a chci ti předat, jak může být součástí toho tvého.

Speciální přednáška v rámci mojí cestovatelský akademie. Do této série patří také přednáška Dobrovolníkem kolem světa, Autostop kolem světa, Kempování kolem světa nebo Cestovatelský marketing, které již najdeš jako záznam na stránkách www.cestoklub.cz/cestovatel/31

www.facebook.com/slavektravelblog
www.instagram.com/coreytraveldog
www.slavekkral.cz
www.standupy.cz

fotky cestovatelská akademie

Cestovatelský marketing – Slávek Král

Chceš rozjet blog? Zviditelnit svůj Instagram? Prodávat přes e-shop?Prozradím ti, jak na cestovatelský marketing. 

Nasdílím ti veškeré rady a tipy, ale také nejčastější chyby, kterých se můžeš dopustit. Zodpovím následující:

 • Nad čím, z hlediska propagace, přemýšlet před cestou?
 • Na jaké trendy se zaměřit?
 • Jak si vydělávat cestováním?
 • Jak vytvořit web/e-shop?
 • Jak vydat knihu? Je lepší samonáklad nebo využít služeb nakladatelství? 

Projdeme si také potenciál jednotlivých sociálních sítí, od Facebooku přes Instagram po TikTok či Clubhouse. Dozvíš se, jak si založit vlastní podcast, získat sponzory nebo vytvořit benefiční projekt. Mimo jiné i jak se dostat do médií, zviditelnit svoje přednášky a přednášet na těch největších festivalech.

Nejsem markeťák, ale čerpám z několika letých bohatých zkušeností. Cestování mě živí přes 6 let a mou největší odměnou je pozitivní zpětná vazba návštěvníků mých přednášek a především každého, kdo odchází motivovaný začít objevovat svět. 

Speciální přednáška v rámci mojí cestovatelský akademie. Do této série patří také přednáška Autostop kolem světa, Dobrovolníkem kolem světa, CouchSurfing kolem světa nebo Kempování kolem světa, které již najdeš jako záznam na stránkách www.cestoklub.cz/cestovatel/31

www.facebook.com/slavektravelblog
www.instagram.com/coreytraveldog
www.slavekkral.cz
www.standupy.cz

fotky cestovatelská akademie

Druhá cesta kolem světa stopem @Brno – Slávek Král

Slávek Král cestuje již 9 let. Za tu dobu stihnul být půl roku v Turecku, rok na Novém Zélandu, rok mu trvala cesta kolem světa, poté jel na půl roku do Austrálie a nakonec objel svět stopem ještě jednou.

Nepotřebuje moc peněz, cestuje stopem, kempuje a rád dobrovolničí. Jak sám rád říká: „Svět je bezpečné místo pro život a rozhodně to není takové, jako nám cpou v televizi. Nastopoval jsem přes 300 000 km v 86 zemích světa a 21 státech USA a lidi mi pořád říkají, že je to nebezpečný.“

Při jeho druhé cestě kolem světa během 2 hodin navštívíme 36 zemí, nastopujeme přes 40 000 km ve více než 500 autech, vyzkoušíme si práci na 7 místech, uvidíme 7 divů světa, zažijeme zemětřesení, sjedeme si na snowboardu písečnou dunu, dostaneme se do nemocnice, dvakrát překročíme nelegálně hranice, zatančíme si na karnevalu v Riu de Janeiru, přespíme v jurtě, kostele nebo buddhistickém chrámu, předjedeme Rally Dakar, ztratíme se v poušti, stopneme si koně, ochutnáme lamu nebo uvidíme pandy.

Druhá CESTA KOLEM SVĚTA stopem
ČR, Německo, Švýcarsko, Francie, Andorra, Španělsko, Portugalsko, Španělsko, Turecko, Florida (USA), Mexiko, Belize, Guatemala, El Salvador, Honduras, Nikaragua, Costa Rica, Panama, Kolumbie, Ekvádor, Peru, Bolívie, Chile, Argentina, Paraguay, Brazílie, Čína, Jižní Korea, Čína, Kyrgyzstán, Turecko, Arménie, Gruzie, Turecko, Bulharsko, Rumunsko, Maďarsko, Slovensko, ČR

www.facebook.com/slavektravelblog
www.instagram.com/coreytraveldog
www.slavekkral.cz
www.standupy.cz

fotografie druhá cesta kolem světa (90)

LowCost Travel Brno: Jak projet Evropu za pár kaček?

Věříš, že i s pár korunami v kapse se dá procestovat kus světa a užít si pořádnou jízdu? My ano, a proto už sedmým rokem pořádáme závod X-Challenge – www.x-challenge.com Tam účastníci dokazují, že s pár korunami v kapse je cestování o to větší dobrodružství.

❗️ Seminář LowCost Travel komplet v novém ❗️
Seminář navštívilo víc jak 10 000 lidí. Nastřádali jsme tak nejčastější dotazy účastníků a o tyto informace letošní semináře obohatíme. Těšit se můžete i na spoustu videí. Stav se na seminář 1.ledna v Café Práh v Brně a dozvíš se spoustu tipů, jak si užít cesty a přitom nechat své prasátko žít. Povede jej cestovatel Slavek Kral – travel blog. Nezapomeň před akcí sledovat www.facebook.com/xchallengecz, kde se dozvíš novinky o závodu a lowcostovém cestování.

Harmonogram:
19:00 LowCost princip: jak férově zaplatit a přitom neutratit ani korunu
19:20 Všeobecné informace: jak na letenky, očkování, pojištění, co si sbalit sebou, na co nezapomenout, důležité aplikace
19:40 Jak si na cestách vydělat a objet svět jako Král
20:20 Jak se dorozumět tam, kde ti nikdo nerozumí
20:40 Začni hned teď!

Vstupné: LowCost (čti “120 dospělí, 90 školou povinní”)

Cestování nové generace – Slávek Král @Brno

Cestování jako nástroj k rozvoji v osobním i pracovním životě – cestovatelská univerzita

Přednáška pro širokou veřejnost, mezistupeň mezi cestovkáři a lowcostem
zaměření na soft skills, výstup z komfortní zóny a motivaci k cestování.
Nepříjemnosti na cestách a jak se jich vyvarovat.
Jak ti cestování rozšíří obzory.
Jak na letenky.
Kam si v letadle sednout a co s sebou na palubu.
Jak na přestupy.
Jak na ubytování, slevy, zážitky.
Co zařídit před cestou.
Jak a co si sbalit, co nechat doma.
Důležité weby.
20 aplikací, které ti usnadní život.
Jak se naučit jazyk za 3 měsíce.
Nebezpečí na cestách – očkování, pojištění, prevence.
Jakou bankovní kartu a simku.
Zážitky na cestách od plavání s delfíny nebo žraloky přes Las Vegas po vysokohorské túry a extrémní sporty #zdarma
Doporučená, osvědčená i užitečná literatura, filmy a dokumenty.

Cestováním buduješ mír!

Volitelná témata:
jak začít:

 • couchsurfing
 • cestování se psem
 • digitální nomádství
 • instagram
  jak najít spolucestovatele
  vysvětlení pojmů: zero waste, guerilla gardening, dumpster diving

www.slavekkral.cz

X